Hayal Perdesi'nin 61. Sayısı Çıktı!
HAYAL PERDESİ - Gündem 03.11.2017

Hayal Perdesi'nin 61. Sayısı Çıktı!

Hayal Perdesi Sinema Dergisi’nin Kasım-Aralık 2017 tarihli 61. sayısı çıktı.  

Yeni sayıda Yorgos Lanthimos’un yeni filmi Kutsal Geyiğin Ölümü kapağa taşınıyor. Kutsal Geyiğin Ölümü’nü, Darren Aronofsky imzalı anne! ile epik-trajik kavramları üzerinden değerlendirdik.
 
Vizyonsayfalarında Kare, Umudun Öteki Yüzü, Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı, Çavdar Tarlasındaki Asi ve Yedinci Hayat filmlerini inceledik.
 
Söyleşi sayfalarında Ayla ile Can Ulkay, Taş ile Orhan Eskiköy, Benim Varoş Hikayem ile Yunus Ozan Korkut konuğumuz oldu.
 
Portre’de bu yıl Mutlu Son filmini seyirciyle buluşturan Michael Haneke’nin filmlerini yabancılaşma, tüketim toplumu ve şiddet ekseninde ele aldık.
 
Uzaktan Kumanda bölümünde yapımcılığını ve dört bölüm yönetmenliğini David Fincher’ın yaptığı Mindhunter ve aynı motel odasında geçen farklı hikâyeleri anlatan Room 104 dizileri var.
 
Akademi’de, Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı ile yerlilik ve yerellik meselesini Türk sinemasının örnekleri üzerinden konuştuk.
 
Perspektif’te soğuk savaştan beri unutulmuş gözükse de Kuzey Kore ile Amerika arasındaki gerginlikle yeniden gündeme gelen nükleer savaş temalı filmleri inceledik.
 
Belgesel Odası’nda Agnès Varda ve JR ortak projesi Mekânlar ve Yüzler yer alıyor.
 
Açık Alan sayfalarında ise engelli karakteri temsiliyle kültleşen Başka Dilde Aşk, kişilik bölünmesi üzerine düşünen Parçalanmış ve Hindistan’dan gelen blockbuster Dangal var.
 
Kulis’te Babamın Kanatları ile geçen sene dikkatleri çeken yönetmen Kıvanç Sezer’e yeni projesinin detaylarını sorduk. 
 
Dergiye Nereden Ulaşabilirim?
Hayal Perdesi’ne D&R, Remzi, Nezih kitabevlerinden ve Migros, Carrefour mağazalarından ulaşabilirsiniz. İnternet Satışı: kitapyurdu.com, babil.com
 
 
ARKADAŞINA GÖNDER:
Ad Soyad:
Email Adresiniz:
Arkadaş(lar)ınızın Email Adresi:

birden fazla email adresi yazacaksanız boşluk ile ayırmalısınız.
NOTUNUZ:
Bilim ve Sanat VakfıKüre YayınlarıKlasik Yayınlarıİstanbul Şehir Üniversitesi
Hayal Perdesi © 2010 - hayalperdesi@hayalperdesi.net Yayımlanan malzemenin bütün hakları Hayal Perdesi’ne aittir. Kaynak göstererek alıntılanabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına, reklamların sorumluluğu ilan sahiplerine aittir..